Logo Tasarımın Önemi

Logo tasarımı şirketlerin kimliğini yansıtan en önemli görsel öğedir. Bu bakımdan logo bir şirketin vizyonu açısından oldukça önem taşımaktadır. Günümüzde şirketlerin sayısının her geçen gün artmasılogo tasarımına verilen önemin de artmasına neden olmuştur. Çünkü modern şirketler artık misyon kadar vizyonun yani dış görünümün de önemli olduğunu fark etmişlerdir. Bu nedenle görsellik bakımından en iyisini isteyen şirketler öncelikli olarak logo tasarımı üzerine yoğunlaşmışlardır.

Şirketlerin imzası olarak tanımlanabilecek logo şirket kimliğini üstlenmesi açısından başlangıç düzeyle yapılması ve tasarlatılması gereken bir semboldür. Çünkü şirketin yaptığı her iş bundan sonda o logo ile anılacaktır. İşte bu nedenledir ki ne kadar iyi bir logonuz varsa o kadar da iyi bir imaj ve görüntünüz var demektir.
İşte siz de bir şirket olarak bu önemli öğeden feragat etmeyiniz ve bir an önce kurumsal logonuzu tasarlatınız. Unutmayınız ki artık günümüzde görünüm gittikçe önem kazanmaktadır.
 Firmanızın logosu, firmanızın kimliğini göstermenin en kısa yollarından biridir. Logo firmanızın tanınırlığını ve hatırlanabilirliğinizi önemli ölçüde arttırmak, müşterileriniz ile aranızdaki bağı güçlendirmek ve firma kimliğini tam anlamıyla ortaya koyabilmek için olmazsa olmaz değerlerden biridir.
Örneğin Apple şirketinden bahsedildiğinde, yarısı ısırılmış bir elmayı gözümüzün önünde canlandırırız. Ferrari denince aklımıza şaha kalkmış bir at figürü gelir. Bu listeyi biraz düşünürseniz uzatmak mümkün. Bir logo tasarımı basit fakat özel ve birkaç sefer gören birinin aklına kazınacak türde olmalıdır. Bir logo, hem kartvizite basılacak kadar küçültüldüğünde, hem de bir bina ya da çatısı üzerine konulacak reklam panosunda duracak kadar büyütüldüğünde güzel görünecek nitelikte olmalıdır.
Profesyonel olarak tasarımı yapılmış bir logo, sektörde yer alan diğer rakip firmalar aranızdaki kalite farkını ortaya çıkarır ve müşterilerinizin sizi seçmesini sağlar.
Bu noktada sizlerle yapacağımız karşılıklı görüşmeler doğrultusunda firmanızın geçmişini, kimliğini ve müşteri anlayışınızı yansıtan logo tasarımı işlemine başlanır.
Design Studio Bodrum, Logo ve Kurumsal Kimlik tasarımda Türkiye ve Dünyada bir çok şirkete tasarımları ile değer katmıştır. Sizde şirketinizin görünümü yenileyi ve sıfırdan kurduğunuz şirketi rakipleriniz arasında fark edilmesini istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz. Mantıklı fiyat teklifleri ve bilgi almak için info@dsbodrum.com adresinden veya 0533 318 33 69 telefondan şirketimize ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp WhatsApp Hızlı İletişim