Blog

Dikkat reklamınızda reklam var!

Siz işletmenizin reklamanı yaptırmak için bir tasarım ajansında başvuruyorsunuz. Veya yine bir ajansa şuanda kimliğiniz olarak kabul edilen sosyal medyanınız yönetimini teslim ediyorsunuz. reklam tasarımlarınız yapılıyor, geri bildirimler alıyorsunuz. herşey ilk aylarda iyi gidiyor gibi gözüküyor. Kreatif tasarım diye tabir ettiğimiz tasarımlar yapılıyor. ( iyi veya kötü)

İşletmeniz için asıl tehlike sizin farketmediğiniz yerden geliyor. Siz markanız için bir dünya para ödüyorsunuz reklamanınız yapılması için ama ufak bir detay var. Tasarımlarınızın sağ üstüne sol üstüne sağ altına sol altına bir bakın…… aaaaaaaaa! oda ne sizin reklamınızın yanında  ajans kendi reklamını yapıyor. hemde sizin paranızla…

İnsan algısı detaylara dikkat eder. Asıl reklamı değil detaylardaki reklamı aklında tutar. Bir insanın gözlerinin çok güzel olduğunu düşünün. Ama yüzünde bir yerde bir “piercing”olduğunu varsayın. Bu aklınızda kalıcak ve onu başka birine tarif ederken güzel gözlü kişi olarak değilde şurasında piercing olan kişi diye tarif edeceksiniz. 2. olarak güzel gözlü diyeceksiniz. Yani ilk olarak ajansın adını sonra sizin markanızı hatırlayacaklar.

Bu tarz ajanslar aç gözlü ve sizi sadece araç olarak kullanırlar. Kısa vadeli düşünür uzun vadede markanız için geri dönüşü olmayan bir silinmeye maruz kalırsınız.

Siz hiç büyük markaların sağında solunda tasarımın yaptırdığı ajansın markası gördünüz mü?

 

 

Write a comment